Asortyment


Młodzież – iglaste do dalszej produkcji

Iglaste szczepione w pojemniku P9

W tym dziale produkcji rozmnażamy odmiany jodeł, sosen i świerków. Szczepienie wykonujemy zimą na podkładce własnej produkcji. Oferta na młodzież tego typu jest gotowa w sierpniu tego samego roku, co wykonane szczepienie, po ocenie przyjęć i posortowaniu materiału. Najwięcej zróżnicowanych odmian szczepimy w gatunkach najlepiej dostosowanych do naszego klimatu sosen: pinus sylvestris i pinus mugo oraz świerków: picea abies i picea pungens. W naszej ofercie dostępne są również inne rzadko spotykane i poszukiwane odmiany. Sprzedajemy cały przekrój szlachetnych form roślin iglastych.

Iglaste szczepione w pojemniku 2-3 litry

Taki sam szeroki asortyment odmian, jak w pojemniku P9, oferujemy po przesadzeniu do większego pojemnika o pojemności 3l i 2-3 latach wzrostu. Jest to rozmiar idealny do dalszej uprawy w gruncie, ze względu na odporność na uszkodzenia mechaniczne i dobrze rozwiniętą bryłę korzeniową. Natomiast po przesadzeniu do większego pojemnika szybko uzyskujemy świetnie wyglądający produkt dla klienta detalicznego.

Szczepione drzewa liściaste

Uprawiamy różne odmiany buka, także najbardziej poszukiwane czerwonolistne formy zwisające fagus sylatica 'Purpurea Pendula' i fagus sylvatica 'Purple Fountain'. Drugim wyróżniającym się produktem w tym dziale jest grab kolumnowy Carpinus betulus 'Fastigiata'.

Oprócz tego wprowadzamy do sprzedaży wolniej rosnące drzewa z przeznaczeniem do przydomowych ogrodów. Wśród nich karłowe odmiany katalpy, klona, wiśni.

Nowa oferta na drzewa liściaste szczepione gotowa jest każdego roku na początku sierpnia.

Osobną pozycją w ofercie jest jednoroczny, szczepiony winobluszcz parthenocissus tricuspidata 'Veitchii' w pojemniku P7, przeznaczony do dalszej produkcji. Zaczynamy go sprzedawać go pod koniec maja.

Iglaste szczepione P9

<span class="light">Iglaste</span> szczepione P9

Iglaste szczepione pienne C3

<span class="light">Iglaste</span> szczepione pienne C3

Rośliny iglaste – pojemniki 7l

<span class="light">Rośliny</span> iglaste – pojemniki 7l

Rośliny liściaste – standardowe pojemniki

<span class="light">Rośliny</span> liściaste – standardowe pojemniki

Rośliny do ogrodów

Iglaste

W ramach oferty roślin gotowych do posadzenia w ogrodach przydomowych oferujemy rośliny iglaste szczepione o różnych formach pokrojowych i różnej sile wzrostu, w pojemnikach od C4 do C20. Posiadamy w ofercie silnie rosnące odmiany świerków i jodeł - typowe "choinki" i formy karłowe, o zwartym pokroju. Odmiany kuliste szczepimy również na wysokiej podkładce, w formie miniaturowego drzewka.

Wolno rosnące odmiany, oferujemy w ozdobnych pojemnikach oznaczanych w ofercie jako C7 decor lub C11 decor. Są one idealne dla klientów, pragnących ozdobić swoje balkony albo tarasy. Taki towar świetnie również podnosi jakość ekspozycji w sklepie lub centrum ogrodniczym.

Liściaste

Na potrzeby klientów ogródkowych uprawiamy karłowe odmiany grabów i klonów. Dostępne są również wolno rosnące buki, o różnym wybarwieniu liści, w pojemnikach od C5 do C20.

Dla zaopatrzenia naszego własnego sklepu dla klientów detalicznych oraz firm urządzających ogrody przydomowe, uprawiamy uprawiamy ozdobne krzewy liściaste, byliny i trawy. Poszczególne odmiany dostępne są w ilościach poniżej 300 szt. w cenach detalicznych i hurtowych.

Drzewa z uprawy gruntowej i w dużych rozmiarach

Drzewa z gruntu sprzedajemy z bryłą korzeniową, związaną chustą jutową i drucianą siatką. Wszystkie rośliny są szkółkowane w celu prawidłowego uformowania części podziemnej. Drzewa kopiemy maszynowo, dobierając średnicę bryły do rozmiaru drzewa. Rozmiary klasyfikujemy mierząc obwód pnia na wysokości jednego metra.

Asortyment liściastych drzew alejowych to kolumnowe odmiany brzozy, buka, dęba i graba. Oprócz tego oferujemy platany i tulipanowce. Odmiany nadające się na solitery to drzewa ze zwisającymi pędami - „płaczące” odmiany brzóz, buków i grabów.

Asortyment dużych roślin iglastych to gatunki i ich odmiany: świerki serbskie, sosny czarne i sosny himalajskie, świerki kłujące i sosny czarne oraz wiele innych szlachetnych taksonów.

Uprawa gruntowa

<span class="light">Uprawa</span> gruntowa