Wysyłka kurierska na terenie Polski


Wysyłki na terenie kraju realizujemy kurierem. Rośliny do transportu pakowane są na paletach lub w skrzyniopaletach i zabezpieczane siatką oraz folią stretch. W ten sposób dbamy, by dotarły bezpiecznie na miejsce przeznaczenia. Dodatkowo przed podróżą rośliny są podlewane, by bez problemy zniosły drogę.

Tym sposobem realizujemy głównie zamówienia składane drogą e-mailową. Ponieważ rozumiemy, że klienci z dalszych regionów Polski nie zawsze mają możliwość przyjechać i obejrzeć kupowane rośliny na własne oczy, dlatego staramy się zawsze przed potwierdzeniem zamówienia przekazać wyczerpującą informację o wielkości i stanie roślin, na życzenie możemy także przesłać zdjęcia towaru. Pomimo tego prosimy o przemyślane zakupy, gdyż nieuzasadnione zwroty nie będą przyjmowane. Mamy nadzieję, że rozumieją Państwo, iż rośliny nie są zwykłym towarem - to organizmy żywe, które mimo wszystkich naszych starań cierpią stres w czasie podróży. Nie narażajmy ich na niego niepotrzebnie.

Koszty wysyłki kurierskiej

 

Jednostka transportowa Rozmiar [cm] Cena brutto (VAT 8%)
Półpaleta 60 x 80 80 zł
Paleta euro 80 x 120 140 zł
Paleta większa 100 x 120 160 zł
Skrzyniopaleta mała 80 x 120 x 80 180 zł
Skrzyniopaleta duża 100 x 120 x 100 230 zł

 

Pakowanie roślin

Zastrzegamy, że wybór formy pakowania (palety czy skrzyniopalety oraz ich ilość) leży po naszej stronie - jest to niezbędne do zapewnienia roślinom wymaganego bezpieczeństwa. Każdorazowo ustalamy to indywidualnie wraz z Klientem, pragniemy jednak zaznaczyć, że często nie jest możliwa precyzyjna wycena kosztów transportu partii roślin przed ostatecznym określeniem wielkości zamówienia, a nawet przed ich spakowaniem. Jest to podyktowane tym, że różne rośliny, oprócz wielkości doniczki, wagi i wysokości mają też inne niemierzalne cechy, takie jak pokrój, rozłożystość i elastyczność pędów, wrażliwość na nadłamania.  Nie sposób zatem określić z góry, jaką przestrzeń zajmą rośliny, czasami - mimo naszego ogromnego doświadczenia - okazuje się to dopiero przy pakowaniu.